Luni, 1 Octombrie 2012

Începând cu data de 1 OCTOMBRIE 2012, Parohia „Sf. Apostol Toma”, Vladomira, comuna Trifeşti, Protopopiatul I Iaşi, a devenit vacantă prin transferarea PC. Pr. Georgescu Florin-Constantin.

Parohia are un număr de 85 familii, are biserică, are casă socială, nu are casă parohială. Gradul parohiei este 3 C rural.

Preoţii interesaţi pot depune dosarele de transfer la Sectorul Administrativ-bisericesc al Centrului eparhial Iaşi, conform procedurii standard.

De asemenea, începând cu aceeaşi dată, 1 OCTOMBRIE 2012, Parohia „Naşterea Maicii Domnului”, Valea Oilor, Protopopiatul Paşcani, a devenit vacantă.

Parohia are un număr de 180 familii, are biserică, are casă parohială, are casă socială. Gradul parohiei este 3 B rural.

Preoţii interesaţi pot depune dosarele de transfer la Sectorul Administrativ-bisericesc al Centrului eparhial Iaşi conform procedurii standard.